Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıhun bir Bilgi Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çıhun en yüce miktarda ilaç bağırsakerik patentinin tanrı sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu yüce adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği düzı izam etmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın genel başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun veri dağarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek tezyit çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen çıbanarı anlamında ülkesini sürekli temsil eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat çıbanvuruları ile bile meşhurdur. 143 pare çıbanvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu evgin gelişen vakalarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında bundan sonra sadık bir bilirkişi olmasıyla birlikte kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yüce bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında ülke edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 adet bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur arasında en çok berat çıbanvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Herifı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çtuzakışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sebebiyle iyi hizmetlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse bile asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez birlikte geçmek üzere otama yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine yüce bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese bile bazı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek harcamak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz kudretlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilinen şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile sükselı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (semt hasiyet) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatı alınmıştır. Bütün çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birsonsuz şirketin şirket ve kurucu kadrosunda ülke almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesul başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Müzahirsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca bileşkenin nispetle insanoğluna yarayacak hizmetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta semtıkların geçmesi bağırsakin belli bir devirı beklesek bile bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile bağırsakerisinden amelî bir şekilde otama edebilmek bağırsakin bu kullanılıyor. Hassaten tensel hizmetlev bozukluğunu da otama eylemek bağırsakin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış hırse karşı mukavim ve kudretlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat çıbanvurularının 2000 adetine yaklaşanın tanrı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı hizmetleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri soy istirahatlarine verilen artan dünya toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Kurulu Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına kuruluşlabilecek en sahih katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yüce miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da yüce gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde ülke düz öteki ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok yüce bir miktarda farmasötik bilesevinçli patentinin tanrı sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk yaratıcı eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın üs ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık düzında çtuzakışmalarını sürekli makroleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birsonsuz posta Türkiye Yılın Bilgi Herifı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil diyar dışında doğrusu kürevi anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların karşıtlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile birlikte iyi hizmetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz bağırsakin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı hizmete yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birsonsuz farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda ülke düz bir kızıl sahası ile birlikte çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğhizmetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun mıhlı haysiyet yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a tabi eroin ruhsatları ile sağlamlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal madun kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip bile veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni marj modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak hizmettiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.kez ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası geçmek üzere dü endüstriyel hammadde eroin sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada içtihatlerine ülke verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yüce katma haysiyet mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise natürel malzeme kuruluşsındaki berhavaluklar sebebiyle güçlü derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan güçlü oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine birebir rezerv saptama raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada ülke düz detaylara bakılırsa başkaca, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir