Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına cephe veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında kuruluşlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kadar ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında yakın adımları atmaları için tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına cephe veren bir disiplindir. Zaman bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem alaka göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri doğum haritası yorumlamak, yabanlık analizi ika etmek, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve yerine nazaran hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha lüks haber sahibi olmak istiyorsanız, biryoğun terimle alınlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin için Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi için kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına nazaran belirlenir ve biryoğun kişiye nazaran yabanlık ve gelecekteki vakalar hakkında haber verebilir.

  2. Aslan ıtır: Alelumum 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur için kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kadar evetşyalnız şekline nişan fiyat.

Burç yorumlaması hakkında çok lüks haber sahibi olmak için, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

Had Mazmunı
Veladet haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında haber verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir sair gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cepheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkonuimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, yakın bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, ileri tahmini ve daha pek çok mevzu hakkında haber ita dair oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir