Ancak hesabınıza sakır sakır giriş fail ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çtuzakındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme eden yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas alelumum kullanıcı adınızı değdavranıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde önem düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat alelumum Instagram irtibatsı istediği karınin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çbağışlamak karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çtuzakınan evet da hacklenen eşhas karınin ne yazık ki çok fazla teknik bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok fazla destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek aslında değişik kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değdavranıştirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram aritmetik şifreniz değdavranıştiğinde yahut kullanıcı adınız değdavranıştiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değdavranıştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değdavranıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değdavranıştiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” evet da ara sıra “değdavranışikliği sonuç tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama alelumum saldırganlar e-posta adresini değdavranıştirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir